plakat informacyjny

Seria otwartych wykładów popularnonaukowych ``Oceaniczne rejony głębokowodne: środowisko i życie``

Wydział Nauk o Ziemi we współpracy z Fundacją Ścieżkami Pomorza zaprasza wszystkich zainteresowanych na nowy cykl wykładów „Oceaniczne rejony głębokowodne: środowisko i życie” prowadzone przez Panią dr hab. Teresę Radziejewską, prof. US.

Spotkania odbywać się będą w każdy wtorek (począwszy od 3.10) w auli 30A Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego.

Początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny, na terenie WNoZu parking dla samochodów i rowerów.

Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy!

czytaj więcej…

logo_2

Zachodniopomorski Festiwal Nauki

Zachodniopomorski Festiwal Nauki jest odbywającym się cyklicznie świętem wszystkich zainteresowanych badaniami naukowymi. W trzecim tygodniu września Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nauk Przyrodniczych US zaprasza na warsztaty, wykłady, zajęcia interaktywne i wycieczki.

czytaj więcej…

tydzien ziemi

Tydzień Ziemi

Zapraszamy na kwietniowy festiwal Ziemi, podczas którego w Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nauk Przyrodniczych organizowane są zajęcia, warsztaty i wykłady w ramach Dnia Geografa, wieczorne Spotkania z podróżnikami i ciesząca się wielkim zainteresowaniem akcja „Kwiat za grat”.

czytaj więcej…

logo_2

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nauk Przyrodniczych otwiera drzwi do laboratoriów, pracowni i warsztatów! Można zerknąć do wnętrza fotobioreaktorów, wypreparować skamieniałość i zobaczyć, jak w powiększeniu wygląda muszka owocówka. Część pomieszczeń badawczych dostępna jest dla zwiedzających tylko tego jednego dnia w roku.

czytaj więcej…

kolaz-oferta-dla-szkol

Oferta edukacyjna dla szkół

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na lekcje warsztatowe w laboratoriach i pracowniach Centrum. Prowadzimy zajęcia z edukacji geośrodowiskowej i ekologicznej.

czytaj więcej…

banner_sciezkami-pomorza

Seria wykładów i warsztatów - Pomorze Zachodnie oczami geologa

Centrum Dydaktyczno-Badacze Nauk Przyrodniczych we współpracy z Fundacją Ścieżkami Pomorza zaprasza na wykłady i warsztaty w ramach cyklu „Pomorze Zachodnie oczami geologa”. Spotkania odbywać się będą w każdą trzecią lub drugą środę miesiąca w auli konferencyjnej CDBNP US i Muzeum Geologicznym; początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Kolejny wykład odbędzie się 12 kwietnia 2017 r. o godz. 18:15,  dr Dominik Zawadzki przedstawi referat pt. „Kamieniołom/Jezioro Czarnogłowy, geologia, historia i teraźniejszość”. Zapraszamy!

czytaj więcej…

dscn9509

GeoWykłady

Zapraszamy na GeoWykłady, czyli cykl odczytów prezentujących wyniki najnowszych badań z zakresu nauk o Ziemi.

Wykłady prowadzą pracownicy Wydziału Nauk o Ziemi oraz zaproszeni goście.

czytaj więcej…

mapa-bitowa-w-szczecin-geoscience-seminars_ws_2016_naglowek

Szczecin Geosciences Seminars

Współpraca między Wydziałem Nauk o Ziemi US i instytucjami z całego świata owocuje cyklem referatów i seminariów prowadzonych przez naszych gości w ramach Szczecin Geosciences Seminars.

Tematyka spotkań jest bardzo różnorodna, ale zawsze mieści się w ramach nauk o Ziemi i nauk pokrewnych. Zaproszeni wykładowcy opowiadają o badaniach prowadzonych w ich ośrodkach naukowych.

Serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej…

3rd International Workshop on Siliceous Microorganisms, 2014

Konferencje i sesje naukowe

Zapraszamy do udziału w konferencjach, sesjach i seminariach naukowych odbywających się w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nauk Przyrodniczych US.

Czytaj więcej…